MotoXtreme – wielkie emocje w Mysiadle

0

Przez cały sezon zawodnicy cyklu Mistrzostw Polski Super Enduro walczyli o tytuł najlepszego ekstremalnego jeźdźca nad Wisłą. Sezon dobiega końca, a wielki finał odbędzie się w niedzielę na terenie Mysiadła, czyli niemal w centrum Warszawy. więcej

Natomiast w sobotę swoich sił w zawodach Cross Country będzie mógł spróbować każdy miłośnik motosportu. Osoba z najbardziej odległego zakątka Polski otrzyma możliwość startu za darmo!

W sobotnie przedpołudnie na terenie Mysiadła (przy ul. Puławskiej między Piasecznem, a Warszawą) wystartuje finałowa runda zmagań Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country. To cykl imprez motocyklowych stworzonych z myślą o profesjonalnych zawodnikach oraz, a może przede wszystkim dla amatorów. Organizator zawodów, klub motorowy Jarper X Racing zaplanował start zawodników w klasie Hobby. Wyścig Hobby będzie krótszy i wystartują w nim osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z off-roadem.

– Podczas organizacji zawodów MotoXtreme 4 przyświecają nam dwa główne cele. Z jednej strony chcemy umożliwić wszystkim miłośnikom off-roadu, spróbowanie własnych sił podczas konfrontacji z innymi zawodnikami na podobnym poziomie. Właśnie w tym celu organizujemy kolejną rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Cross Country. W tych zawodach może wystartować każdy kto ma motocykl, ubranie ochronne i odrobinę sportowego zacięcia. Z kolei w niedzielę będą się ścigać absolutnie najlepsi w Polsce zawodnicy Super Enduro. Będzie dużo emocji i motosport na najwyższym poziomie. – wylicza Paweł Szymański Prezes Jarper X Racing.

Dyscyplina Super Enduro szybko przypadła do gustu polskiej publiczności. Seriami zdobywane trofea przez Tadeusza Błażusiaka oraz rewelacyjna postawa Pawła Szymkowskiego na arenie międzynarodowej sprawiły, że grono wielbicieli ekstremalnego enduro rośnie z miesiąca na miesiąc. W Mysiadle na specjalnie przygotowanym torze odbędzie się ostatnia, finałowa runda zmagań z cyklu Mistrzostw Polski Super Enduro. Można więc zakładać w ciemno, że emocji i efektownych przejazdów nie zabraknie.

– Od początku istnienia naszego klubu staramy się pokazać osobom nie związanym na co dzień z motosportem jak niesamowicie efektowne i ciekawe zarazem mogą być zawody motocyklowe. Właśnie dlatego szczególnie zapraszamy kibiców w każdym wieku. Na terenie zawodów będzie park rozrywki dla dzieci, stoiska gastronomiczne oraz szereg innych atrakcji – dodaje Mirosław Pleskot Wiceprezes Jarper X Racing i koordynator zawodów MotoXtreme.

Warto dodać, że zawodnik, który przyjedzie z najdalszego zakątka Polski (weryfikowane na podstawie dowodu osobistego) będzie mógł wystartować w sobotnich lub w niedzielnych zawodach za darmo!

Share.

About Author

Comments are closed.