Dobra literatura o jeździe w terenie

0

Jazda w terenie to szczególne wyzwanie dla każdego motocyklisty. Nie ma tu gładkich asfaltowych szos i dobrze wyprofilowanych zakrętów. Są za to różne rodzaje podłoża, przeszkody i wciąż nowe problemy, z którymi trzeba sobie dawać radę. Jazdy w terenie nie da się skalkulować z góry: musimy z dużą zręcznością łączyć różne techniki jazdy.

Motocykl do jazdy offroad’owej musi być sprawniejszy od zwykłego motocykla szosowego. Ale to nie wszystko. Jazda w terenie stawia o wiele większe wymagania motocyklistce i motocykliście – może być prawdziwym wyzwaniem dla organizmu.

Książka René Degelmanna “Motocross i offroad – terenowa jazda motocyklem” to kompendium wiedzy na temat jazdy w terenie – począwszy od właściwego wyboru motocykla, poprzez techniki podstawowe aż do przygotowania do zawodów. Dowiemy się m.in. jak panować nad środkiem ciężkości pojazdu i ciała; jaką pozycję przyjąć i jak hamować w różnych warunkach (np. na zboczu, na zakręcie), jak przygotować się do pokonywania przeszkód i wykonywania skoków, poznamy również najczęstsze błędy popełniane podczas jazdy. Końcowa część to dygresja na temat nawigacji, która stanowi istotny składnik imprez sportowych.Jest to drugie wydanie tej pozycji.

Rady i wskazówki zawarte w tej książce docenią wszyscy motocykliści, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, jeżdżąc w terenie. Opisane tu techniki jazdy oraz najróżniejsze porady praktyczne pomogą też ambitnym motocyklistom-amatorom przygotować się do zawodów lub rajdów, a także udoskonalić własną technikę jazdy. Poszczególne techniki jazdy zostały specjalnie sfotografowane, aby ich zrozumienie nie nastręczało jakichkolwiek trudności.

Wydawnictwo RM

ISBN 978-83-7773-245-8

Format 165×235

Stron 144

Oprawa miękka

Cena 29,90 zł

Strina wydawcy:  www.rm.com.pl

(Źródło: informacja prasowa)

Share.

About Author

Comments are closed.