Dunlop wprowadza nową oponę Qualifier CORE

0

Rodzina opon hypersportowych Dunlop powiększyła się o nowy model – Qualifier CORE, który zapewnia doskonałe osiągi w przystępnej cenie i pasuje do szerokiej gamy motocykli sportowych klasy podstawowej i średniej. Kluczowe technologie Dunlop zastosowane w nowej oponie, jak Dynamic Front Formula, Carcass Tension Control System oraz Jointless Belt, zapewniają doskonałe prowadzenie i stabilność. Jednocześnie takie innowacje, jak mieszanka wzmocniona krzemionką, poprawiają przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz w niższych temperaturach.

Wzór bieżnika inspirowany jest pierwszą generacją opon Dunlop Sportmax SportSmart. W połączeniu z kluczowymi technologiami, zapewnia zrównoważoną sztywność bieżnika, zoptymalizowany ślad i równomierne zużycie. Zmienione kąty rowków oraz ich ułożenie przekładają się na znacznie lepsze osiągi na mokrej nawierzchni w porównaniu z poprzednim modelem – Qualifier II. Dzięki technologii Dunlop Heat Control i połączeniu różnych mieszanek części zewnętrznych i wewnętrznych, uzyskano przewidywalne osiągi w miarę zużywania się opony przez cały okres jej eksploatacji, co zapewnia motocyklistom dodatkowe korzyści.

Qualifier CORE to kolejna świetna opona w hypersportowej rodzinie Dunlop, do której zaliczają się również modele SportSmart TT i SportSmart Mk3. W obu tych oponach zastosowano szereg innowacji, aby zapewnić użytkownikom motocykli sportowych klasy średniej i wyższej imponujące osiągi. Opona Qualifier CORE jest dostępna od stycznia 2022 roku, początkowo w trzech popularnych rozmiarach: 120/70ZR17 (przód), 160/60ZR17 (tył) i 180/55ZR17 (tył). W czwartym kwartale 2022 roku pojawi się kolejny rozmiar opony przedniej (120/60ZR17) oraz trzy nowe rozmiary opony tylnej (190/50ZR17, 190/55ZR17 i 200/50ZR17).

Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop w Europie, powiedział: „Podobnie jak inne produkty z oferty opon hypersportowych Dunlop, Qualifier CORE zapewnia dynamiczne prowadzenie i wspaniałe wrażenia, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać porywające osiągi, niezależnie od tego, czy jeżdżą motocyklem typu naked, sportowym, sportowo-turystycznym czy roadster. Opracowaliśmy Qualifier CORE zgodnie z filozofią “przystępnych osiągów”, aby zaproponować właściwości naszych wiodących w klasie opon hypersportowych SportSmart TT i SportSmart Mk3 w przystępnym cenowo pakiecie, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla motocyklistów dysponujących ograniczonym budżetem.”

Dunlop Europe jest jednym z wiodących światowych producentów opon z imponującymi osiągnięciami w sportach motorowych. Dunlop Europe jest partnerem technicznym zwycięskich zespołów w wyścigach Mistrzostw Świata Endurance, oficjalnym dostawcą opon do Mistrzostw Świata FIM Moto2 i Moto3 oraz najbardziej utytułowaną marką opon w historii Isle of Man TT. W rajdach terenowych Dunlop jest wybierany przez zwycięzców i mistrzów wyścigów MXGP i Supercross.

Share.

About Author

Comments are closed.