Harley-Davidson wprowadza nowe modele motocykli i nowe technologie na rok 2020

0

Nowa, powiększona gama motocykli Harley-Davidson® na rok 2020 obejmuje nowe modele, nowe technologie oraz nowe opcje dla klientów.

„W 2020 r. Harley-Davidson zaoferuje motocyklistom wiele nowych modeli, elementów wyposażenia i akcesoriów, wykorzystując swoją niezwykłą zdolność do łączenia stylów, parametrów użytkowych i technologii w produktach zaprojektowanych tak, aby zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy” – powiedział Heather Malenshek, szef marketingu w Harley-Davidson – „W tym roku Harley-Davidson oferuje jeszcze większy wybór jeszcze większej liczbie motocyklistów niż kiedykolwiek wcześniej.”

Model Harley-Davidson LiveWire to nowe doświadczenie dla motocyklistów
Motocykl LiveWire to całkowicie nowy model z napędem w pełni elektrycznym. Ta fascynująca i porywająca maszyna została zaprojektowana tak, aby zapewniać doskonałe wrażenia z jazdy dzięki wykorzystaniu nowych technologii oraz doskonałemu wyglądowi, jakim cechują się produkty Harley-Davidson. Napędzany elektrycznym silnikiem H-D™ Revelation™ zapewniającym natychmiastową dostępność momentu obrotowego i natychmiastowy przyrost mocy, motocykl LiveWire zapewnia możliwość szybkiego przyspieszania natychmiast po obróceniu manetki, bez konieczności używania sprzęgła i zmiany biegów. Średni zasięg 158 km zapewnia optymalne parametry do jazdy miejskiej. LiveWire jest pierwszym modelem w portfelu elektrycznych jednośladów, którego celem jest osiągnięcie przez firmę Harley-Davidson pozycji lidera elektryfikacji motocykli.

Nowy model Low Rider S łączy doskonałe osiągi z wyrazistym charakterem
Projektanci nowego motocykla Low Rider S postawili przede wszystkim na parametry, takie jak moc, zwinne prowadzenie oraz swoboda jazdy, w połączeniu z tradycyjnym charakterem Harley-Davidson. Kierowanie tym modelem bazującym na ramie Softail jest zoptymalizowane dzięki wysokiej jakości zawieszeniom dostrojonym do agresywnej jazdy i dzięki wyjątkowej mocy, którą zapewnia muskularny silnik Milwaukee-Eight® 114. Elementy stylistyczne nawiązujące do stylu custom obejmują podwyższoną kierownicę, mini owiewkę, jednoosobowe siedzenie oraz czarne elementy wykończenia.

Nowe Technologie
H-D™ Connect to oparta na subskrypcji usługa (dostępna na wszystkich rynkach), która zdalnie łączy się z motocyklem przy pomocy aplikacji Harley-Davidson na smartfony. Usługa H-D™ Connect umożliwia właścicielom przeglądanie najważniejszych informacji o stanie pojazdu oraz zapewnia możliwość monitorowania bezpieczeństwa motocykla, w tym powiadomienia o poruszeniu maszyny czy funkcja śledzenia w przypadku kradzieży.

Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS) to zestaw najnowszych technologii zaprojektowanych, aby dostosować osiągi motocykla do dostępnej przyczepności podczas przyspieszania, zwalniania i hamowania, wykorzystując najnowsze elektroniczne układy sterowania hamulcami oraz technologię układu napędowego. RDRS są standardowym wyposażeniem w modelach 2020: LiveWire™, CVO™, Trike i Touring (z wyłączeniem modeli Road King® oraz Electra Glide® Standard).

Nowy Road Glide® Limited
Nowy model Road Glide Limited, który w roku 2020 zastąpi model Road Glide Ultra, posiada nowe cechy zapewniające niesamowite wrażenia z turystyki motocyklowej, w tym nowe malowania, błyszczące wykończenie wnętrza owiewki, podgrzewane manetki, koła Slicer II Contrast Bright i nowy zbiornik, a także nowe medaliony na przednim i tylnym błotniku. Road Glide Limited to długodystansowy motocykl z charakterystyczną, aerodynamiczną owiewką w kształcie pyska rekina z trzema wlotami Splitstream ograniczającymi zawirowania strug powietrza wokół głowy. Silnik Milwaukee-Eight® 114 zapewnia płynną jazdę i duży zapas mocy, natomiast podwójny reflektor LED Daymaker® gwarantuje doskonałą widoczność w nocy. Wysokiej klasy zawieszenie charakteryzuje się łatwą regulacją napięcia wstępnego tylnego amortyzatora, co przekłada się na płynną i pewną jazdę. Elektronicznie połączone hamulce Reflex™ z systemem ABS gwarantują pewne hamowanie. System multimedialny Boom!™ Box GTS, z kolorowym ekranem dotykowym, zapewnia funkcje nawigacji, komunikacji i rozrywki.

Nowa opcja czarnego wykończenia dla modeli 2020 Ultra Limited i Road Glide Limited nadaje tym maszynom złowrogi i bezkompromisowy wygląd. Pakiet Black Finish zawiera: odlewane z aluminium koła Slicer II w kolorze Gloss Black, emblematy na zbiorniku paliwa i błotnikach z czarnym wypełnieniem i obwódką, lakierowany proszkowo na czarno silnik oraz wydech; do tego lakierowane na czarno: półka bagażowa, zamki i zawiasy na kufrach, konsola na zbiorniku, kierownica, podesty, podnóżki i dźwignie, ramki zegarów, lusterka, obudowa i pierścień reflektora, dodatkowe lampy (tylko Ultra Limited), golenie widelca, osłona widelca, gmol silnika i gmole kufrów.

Motocykl CVO: Szczytowe osiągnięcie Harley-Davidson pod względem stylu i wzornictwa
Nowy trójkołowiec CVO™ Tri Glide® dołączy do modeli CVO™ Limited i CVO™ Street Glide® w ramach portfela produkowanych w ograniczonych ilościach motocykli super-premium CVO na rok 2020. Motocykle CVO, stworzone dla najbardziej wymagających klientów, wyróżniają niesamowite wykończenia, użycie zaawansowanych technologii, ekskluzywne komponenty, niemal obsesyjna koncentracja na szczegółach oraz jakość wykonania potwierdzona gwarancją Harley-Davidson®. Modele CVO są jako jedyne napędzane jednostką Milwaukee-Eight® 117, silnikiem o największej pojemności (1923 cm3) i mocy produkowanym przez firmę Harley-Davidson.

Źródło: Informacja prasowa

Share.

About Author

Comments are closed.