Husqvarna wybiera opony Dunlop MX33 do gamy motocykli crossowych nowej generacji

0

Husqvarna wybrała Dunlopa na dostawcę opon do swojej najnowszej gamy motocykli crossowych. Model Geomax MX33 został wybrany ze względu na osiągi w miękkim terenie, kontrolę nad pojazdem i amortyzację wstrząsów.

Opierając się na dotychczasowej ofercie motocrossowej, Husqvarna wprowadzi szereg ulepszeń do modeli z rocznika 2023, z których każde będzie miało na celu poprawę osiągów i prowadzenia, aby motocykliści mogli czuć się pewniej i wypracowywać lepsze wyniki.

Wszechstronna opona Geomax MX33 została zaprojektowana do pracy w szerokim zakresie terenu i warunków. Sztywność obudowy i skład mieszanki zapewniają wydajność i stabilność w jednym, niezawodnym pakiecie.

Dzięki opatentowanym technologiom, takim jak Progressive Cornering Block Technology (PCBT), która zwiększa elastyczność klocków w celu uzyskania lepszej kontroli poślizgu, czy Advanced Apex Design (AAD), która pozwala ścianie bocznej zachować stałą sztywność, zawodnicy mogą cieszyć się większą pewnością siebie i prędkością niezależnie od warunków na drodze.

W 2022 roku wszystkie wyścigi mistrzostw AMA Supercross wygrali zawodnicy Dunlop, po sukcesach opon Geomax MX33 w Mistrzostwach Świata FIM Motocross (MXGP). W MXGP zawodnicy Standing Construct Husqvarna Factory Racing Team, Pauls Jonass i Brian Bogers, również wybrali opony Dunlop Geomax.

Miguel Morais, kierownik Dunlop Motorcycle ds. wyposażenia oryginalnego w regionie EMEA, powiedział: „Cieszymy się, że Husqvarna wybrała opony MX33 do swoich motocykli. Opony odgrywają ogromną rolę w osiąganiu maksimum możliwości motocykli crossowych. Dunlop współgra z ambitnym DNA firmy Husqvarna, dzięki czemu nasze produkty doskonale do siebie pasują. Naszym celem jest pomoc producentowi w stworzeniu maszyny gotowej do wygrywania wyścigów na wszystkich poziomach rywalizacji.”

Geomax MX33 będzie montowany standardowo we wszystkich modelach TC i FC, z silnikami o pojemności 125, 250, 350 i 450 cm3.

Dunlop Europe jest jednym z wiodących światowych producentów opon z imponującymi osiągnięciami w sportach motorowych. Dunlop Europe jest partnerem technicznym zwycięskich zespołów w wyścigach Mistrzostw Świata Endurance, oficjalnym dostawcą opon do Mistrzostw Świata FIM Moto2 i Moto3 oraz najbardziej utytułowaną marką opon w historii Isle of Man TT. W rajdach terenowych Dunlop jest wybierany przez zwycięzców i mistrzów wyścigów MXGP i Supercross.

Share.

About Author

Comments are closed.