III seria wyścigów IMRC tym razem na torze w Brnie za nami!

0

Kolejna seria wyścigów International Motocycle Race Championship, organizowana przez agencję Slovakia Racing, odbyła się podczas ubiegłego weekendu na torze Masaryka w Brnie. Tor wyścigowy, który przez ponad ćwierć wieku gościł światowych mistrzów, był olbrzymim wyzwaniem dla slowackich zawodników, którzy w ramach IMRC biorą udziął również w Mistrzostwach Słowacji. więcej

Nasi czołowi zawodnicy skorzystali z okazji do jazdy na swoim ulubionym torze w Brnie, natomiast dla pozostałych zawodników był to pierwszy raz.
W serii IMRC zawodnicy walczą o punkty podczas dwóch dni. Dzieki temu mogliśmy być świadkami genialnych wyścigów podczas całego weekendu, gdzie na czołowych pozycjach znaleźli się głównie zawodnicy ze Słowacji.
W grupie motocykli z pojemnością 600 cm3 zawodnicy ze Słowacji zajmują czołowe miejsca w tabeli ze wstepnymi wynikami do międzynardowej klasyfikacji. Czołową pozycję w grupie Superstock 600 wywalczył Martin Durdík, po zajęciu dwóch drugich miejsc. Nagrody za pierwsze miejsce w obydwu wyścigach zdobył zadownik z Węgier Attila Magda, który bierze udział w wyścigach motocyklowych od dwóch dekad.

Wstępne pierwsze miejsce w grupie Supersport zajął Słowak Lukáš Jasenský po zwycięstwie w sobotę. Niestety w niedzielę popsuł mu się motocykl i nie był w stanie dokonczyć wyścigu, co wykorzystał czeski zawodnik Šimon Kosek. Martin Durdík oraz Lukáš Jasensky prowadzą w swoich grupach oraz we wstępnej klasyfikacji Mistrzostw Słowacji.
Grupę Superstock 1000 w Brnie po mistrzowsku zdominował polski zawodnik Jaroslaw Chomicz. Na czele tabelki znajduję się Wegier Agoston Rosiwall, który tym razem nie brał udziału w wyścigach. Słowacki zawodnik Radoslav Chmára skonczył w Brnie na 4 i 5 miejscu, oraz piąty we wstępnej klasyfikacji.

Również grupa Superbike miala w Brnie swojego króla Michala Šemberę, który poruszał sie po domowym torze z wielką pewnością siebie. Drugie miejsce tak w sobote jak i w niedzielę zajął Słowak Vladimír Ruža, który dostał sie również na drugie miejsce w międzynarodowej kwalifikacji serii IMRC oraz potwierdził swoje miejsce w Mistrzostwach Słowacji. Dwa trzecie miejsca na podiu zajął Ladislav Miklánek.
W niedzielę odbyły się wyścigi Slovakia Cup. Dla większości zawodników był to pierwszy raz na torze w Brnie, co było dobrą motywacją do podania lepszych wyników. W grupie -600 najlepszy był Ján Fízeľ, na drugim miejscu znalazł się Pavol Grman a trzecie miejsce wywalczył Patrik Žák. Najsmutniejszy odchodził z Brna Michal Ronec, który stracił drugie miejsce po nieszczesnym upadku.

W grupie +600 pierwsze miejsce w serii wywalczył Andrej Hudec, drugi był Martin Sekera a trzeci Leoš Šimunek. Najszybszym weteranem był w Brnie Juraj Knezovič.

Kolejna seria wyścigów IMRC odbędzie się 4 Sierpnia na węgierskim torze Pannoniaring.