KTM – co przyniosły targi EICMA 2019?

0

Doroczne święto motoryzacji, podczas którego producenci prezentują swoje nowe maszyny na kolejny sezon – za nami! EICMA 2019 – bo o tych mediolańskich targach mowa – przyniosła trzy, szosowe nowości ze stajni KTM. Co takiego? Rozrabiakę segmentu naked bike, Brutala segmentu naked bike oraz małego turystę o wielkich aspiracjach do podróżowania.

Pierwszą nowością, jaką przyniosła na sezon 2020 teogorczna EICMA jest długo wyczekiwany model KTM 390 ADVENTURE. Ten kompaktowy motocykl turystyczny napędza dobrze znana z takich modeli jak KTM 390 DUKE, czy KTM RC 390 jednostka, która generuje 43 konie mechaniczne. Sprzęt może poszczycić się też wyjątkowo dynamicznym momentem obrotowym, wynoszącym 37 Nm. Współpracuje on z 6-stopniową skrzynią biegów i lekkim, lecz precyzyjnie wykonanym układem wydechowych, którego brzmienie naprawdę może się podobać.

Druga nowość, to sprzęt, o którym mówiło się bardzo głośno od kilku miesięcy. Sprzęt, który zapowiada serię nowych motocykli szosowych KTM, czyli KTM 890 DUKE R. 890-tka z założenia ma stanowić agresywną odpowiedź na potrzeby nieuznających kompromisów motocyklistów, którzy od motocykla oczekują lekkości, zwrotności, dwucylindrowej jednostki napędowej pod siedzeniem oraz pozycji za kierownicą, która pozwoli na dynamiczną jazdę po górskich serpentynach, jak i pozwoli wyszaleć się podczas weekendowej wizyty na torze wyścigowym.

Ostatnia nowość, to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów Bestii. Mowa oczywiście o nowej generacji KTM 1290 SUPER DUKE R. Najnowsza odsłona BESTII to znana do tej pory z obecnego modelu furia i jeszcze lepsza ergonomia. Sprzęt napędza dwucylindrowy, widlasty (V-Twin) LC8 (po drobnym liftingu) o kącie 75 stopni i pojemności 1301 cm3. Te liczby sprawiają, że 1290 Super Duke R 2020 generuje 177 koni mechanicznych i gwarantuje potężny moment obrotowy wynoszący 140 Nm. W generacji na sezon 2020 dużo zmieniło się w podwoziu, które jest totalnie nowe.

Źródło: KTMSKLEP.PL

Share.

About Author

Comments are closed.