MOTO EXPO 2017 – wystawa motocykli w Warszawie

1

Jak co roku impreza targowa będąca nieoficjalnym otwarciem sezonu przyciągnęła tłumy zwiedzających i oczywiście dziennikarzy z branży. Obok najwiekszych graczy (takich jak BMW, Yamaha, Suzuki) pojawiły się mniejsze marki, takie jak Rjeiu, czy AJP, czy rodzimy Romet.

Nie zabrakło warsztatów zajmujących się customingiem. W tym roku na Moto Expo pojawili się także producenci części i akcesoriów z Chin.

BMW Motorrad zaprezentowało model R NineT, który użytkownik może skonfigurować zgodnie w własnymi wymaganiami, czt R 1200 GS Rally. Dużą nowością jest zapowiedź, że bawarki koncern wprowadzi na rynek tani motocykl niskiej pojemności. W ten sposób BMW chce wejść w segment rynku, który do tej pory marka pomijała.

Triumph z dumą prezentował motocykle Bonneville w wersji Bobber, a także mozed Street Cup i  Scrambler. 3
I tu mała wzmianka o importerze, którym obecnie jest firma Almot – producent Junaka, który przedstawił dwie nowości.

27Yamaha na wystawie motocykli zaprezentowała na Moto Expo nową wersję “ciemnej strony Japonii” czyli model MT-09 po zmianach. Pokazano także nową YZF-R6 oraz model Scrambler SCR 950.

Zipp oprócz tradycyjnych modeli kolejny raz pokazuje skuter elektryczny, który może stać się tegorocznym hitem, bowiem zapotrzebowanie na tego typu pojazdy wciąż rośnie.

Ciekawe motocykle można było znaleść na stoisku Rometa. Był to nawiązujący do polskiej tradycji tej marki Ogar w zupełnie innym wydaniu oraz modele Classic 400 w kilku wariantach. Ciekawostką były również motocykle ADV o pojamności 400 i 250 ccm.

19

 

 

Podsumowując:

Było na co popatrzeć, a Moto Expo to świetna okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą, ale także do rozmowy z importerami i dealerami oraz zapoznania się z trendami, jakie będą obowiązywać w tym sezonie.

 

 

9

Share.

About Author