Moto GP – wspaniałe otwarcie sezonu w Katarze

0

Wyścigiem Grand Prix Kataru zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata rozpoczęli sezon 2014.    Na położonym koło Doha torze Losail nie zabrako emocji i niespodzianek.  Walka o zwycięstwo toczyła się do samej mety! więcej

Już podczas kwalifikacji zawodnicy zaprezentowali się w fantastycznej formie. Czołową dwunastkę w sobotę rozdzieliło zaledwie sześć dziesiątych sekundy!

Startujący z pole position obrońca mistrzowskiego tytułu Marc Marquez już po pierwszym zakręcie spadł na trzecie miejsce. Przed nim znalazł się także Stefan Bradl. P koniec pierwszego okrążenia kolejność odwróciła się, kiedy prowadzący stawkę Jorge Lorenzo przewrócił się. To pozwoliło na atak Bradlowi. Niemiec, wraz z broniącym tytułu numerem 93 przewodzili stawce przez kolejne okrążenia. Ruszający z dziesiątego miejsca, Valentino Rossi systematycznie odrabiał straty.

Na dziewiątym okrążeniu Bradl zaliczył wypadek. Przednia opona motocykla straciła przyczepność. Dzięki temu na pierwszą pozycję wysunął się „The Doctor”, ale już za chilę na prowadzeniu zmienił go Marquez. O trzecie miejsce toczyli walkę Dani Pedrosa oraz Alvaro Bautista.

Do samego końca Marquez i Rossi toczyli zacięty pojedynek o zwycięstwo. Dokładnie rok temu na tym samym obiekcie, duet ten, do samej mety walczył o drugie miejsce. Tym razem z rywalizacji zwycięsko wyszedł Marc, sięgając po swoje siódme zwycięstwo w MotoGP.

Legendarny Rossi wylądował na drugiej pozycji, a do trójki dołączył Pedrosa. W ten sposób Honda zdobyła dwa miejsca na podium.

(Źródło: RedBull)

Share.

About Author

Comments are closed.