Motocyklem po Europie

0

Objechaliście już nasz piękny kraj wzdłuż i w szerz?
Czas zatem wyruszyć nieco dalej!
Na rynku wydawniczym pojawił się przewodnik dla motocyklistów, w którym zaproponowano 20 tras wiodących od Bałtyku po Adriatyk!
 więcej

„Podróże są pasją i trzeba umieć je odpowiednio celebrować. Uświadamiają nam kim tak naprawdę jesteśmy i czego oczekujemy od życia.” Nie sposób nie zgodzić się z tym zdaniem, zaczerpniętym ze wstępu do przewodnika „motocyklem po Europie”. Żeby jednak móc „celebrować” podróż trzeba się do niej przygotować, zdobyć pewną wiedzę. Takiej wiedzy dostarcza z powodzeniem przewodnik oddany do rąk czytelników przez wydawnictwo Bezdroża.
Przygotowując się do wprawy motocyklowej z przewodnika dowiemy się co i jak należy spakować. Zapoznamy się ze sprzętem turystycznym, potrzebnymi dokumentami
i wyposażeniem motocyklowej apteczki. Istotne jest to, że uwzględniono opcję pakowania samemu, jak też przygotowania do jazdy z pasażerem.

Autorzy publikacji – Tamara i Paweł Głaz proponują 20 tras dla motocyklistów, ciągnących się od morza bałtyckiego po wybrzeża Adriatyku. Jeśli jazda po krajach UE nie jest dla was wystarczająco atrakcyjna w przewodniku znajdziecie również propozycję jazdy przez drogi Krymu, czy Turcji!
Każda trasa jest dość szczegółowo opisana. Opis zawiera krótką historię miejsc, przez które przejeżdżamy, przedstawienie zabytków i największych atrakcji danego regionu oraz informacje praktyczne, niezbędne w podróży (przekraczanie granicy, noclegi itp.) . Znajdziemy też ciekawostki dotyczące danego kraju. Na uwagę zasługuje to, że proponowana trasa jest dobrze rozpisana, z uwzględnieniem numeracji dróg oraz ich stanu.

Przeciętna długość trasy w jednym kraju zawiera się w przedziale 300 – 400 km. Opis każdej z nich zaopatrzony jest również w mapę.

Trzeba przyznać, że publikacja jest przygotowana solidnie. Ilość informacji jest w sam raz, nie za mało, ale też nie za dużo. Dobrze rozplanowane trasy, informacje praktyczne. Duża różnorodność proponowanych tras, czyli każdy znajdzie coś dla sieie.

Duży plus za wykorzystanie spirali, zamiast zwykłego szycia książki. Dzięki temu możemy spokojnie obracać strony, a przewodnik mieści się spokojnie w mapniku.
Z radością polecamy tą publikację wszystkim miłośnikom turystyki motocyklowej.

Redakcja

Ps. Przewodnik jest niejako kontynuacją. W ubiegłym sezonie nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazał się przewodnik “Polska. Przewodnik motocyklowy”.

Share.

About Author

Comments are closed.