MotoXtreme 3 na Mazowszu

0

MotoXtreme 3 – zmiana terminu

W związku ze znacznym pogorszeniem aury Główna Komisja Sportu Motocyklowego podjęła decyzję o odwołaniu zawodów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Corss Country. więcej

Zawody miały się odbyć w dniach 16 i 17 marca 2013. Tym samym kolejne zawody z cyklu MotoXtreme odbędą się prawdopodobnie w sierpniu.

W dniu 11 marca 2013 roku Główna Komisja Sportu Motocyklowego opublikowała komunikat nr 4/2013, wedle którego I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country oraz I i II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country, które miały odbyć się w ramach weekendu MotoXtreme 3 w Górze Kalwarii w dniach 16 i 17 marca 2013 roku – zostają odwołane.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście pogoda, która w ostatnich dniach znacząco dała się organizatorom we znaki. Dość solidne opady śniegu oraz znacznie obniżenie temperatury uniemożliwiają rozegranie otwierających sezon zawodów w Górze Kalwarii.

„Dla nas to bardzo przykra informacja, ponieważ od prawie dwóch miesięcy pracowaliśmy na najwyższych obrotach. Na dzień dzisiejszy jesteśmy gotowi do przeprowadzenia rywalizacji na poligonie w Górze Kalwarii. Przez ostatnie 4 dni pracowaliśmy nad przygotowaniem trasy oraz zaplecza organizacyjnego. Niestety pogoda pokrzyżowała nam szyki. Cel był jasny – chcieliśmy zorganizować największe na Mazowszu zawody Cross Country. I tak zrobimy, tyle że nie w marcu, a prawdopodobnie w sierpniu” – komentuje sytuację Prezes Jarper X Racing Team Paweł Szymański.

Według wstępnych ustaleń organizatora oraz przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego zawody MotoXtreme 3, a zatem dwie rundy MP i PP Cross Country oraz dwie rundy Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country odbędą się 24 i 25 sierpnia 2013 roku. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas Prezydium Zarządu Głównego PZM w dniu 27 marca 2013 roku.

 

Więcej informacji na stronach www.xracingteam.pl oraz www.motoxtreme.pl.

Share.

About Author

Comments are closed.