Nowa WR450F Rally gotowa na Dakar

0

Tylko kilka dni dzieli Oficjalny Team Rajdowy Yamaha Yamalube od startu w Rajdzie Dakar 2016 na motocyklach nowej generacji Yamaha WR450 Rally, przygotowanych specjalnie do udziału w najtrudniejszym wydarzeniu rajdowo-wyścigowym świata motosportu.

Perspektywa uczestnictwa w rajdzie takim jak Dakar oznacza konieczność intensywnego przygotowania fizycznego całego teamu zawodników i serwisu, „dopięcia” prac rozwojowych oraz liczne testy w możliwie realistycznych warunkach – szczególnie, że tegoroczna edycja rajdu będzie liczyć aż 9319 km i potrwa przez pełne 15 dni. Dla mechaników i kierowców Yamahy ostatnie miesiące były więc okresem ciężkiej pracy na nowej maszynie. Doskonały silnik YZ i zaawansowane zawieszenie oraz optymalizacja w kategoriach masy i designu to argumenty na prawdziwość twierdzenia, że nowa Yamaha WR450F Rally MY 2016 zapowiada się niezwykle obiecująco.

WR450F Rally MY 2016 charakteryzuje się pokaźnym i liniowym w przebiegu momentem obrotowym, który zapewnia wyjątkowe wprost osiągi oraz wysoki stopień panowania nad motocyklem. System przedniego układu zasilania gwarantuje najwyższą moc silnika, a więc i wyjątkowe osiągi na szlaku. Dodatkowo, specjalnie z myślą o Dakarze inżynierowie Yamahy skupili się nad optymalizacją masy. „Ogólną charakterystykę motocykla potraktowaliśmy jako priorytet – mówi szef teamu Yamahy José Leloir. – Im motocykl jest lżejszy, tym może być szybszy, a łatwiejsze prowadzenie zmniejsza zmęczenie kierowcy”.

Wysmukły design WR450F Rally MY 2016 poprawia samopoczucie ridera w czasie jazdy i jego zdolność kontroli nad maszyną. Usprawniona aerodynamika motocykla natomiast – działa na rzecz zwiększenia osiąganych prędkości.

Hélder Rodrigues powrócił do Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube z mocnym postanowieniem wejścia na kolejny poziom doskonałości i nie kryje satysfakcji ze startu na motocyklu spełniającym jego oczekiwania. „Jestem szczęśliwy ze startu w dziesiątym już Dakarze znów na maszynie Yamahy. Mamy już świetne wyniki w 2012 i 2013, a dzięki WR450F Rally patrzę z ufnością w rok 2016. – mówi Portugalczyk. – Razem z Alessandro Botturim i mechanikami Yamahy wiele dyskutowaliśmy, testowaliśmy i poznawaliśmy różne strony motocykla, przygotowując się do Dakaru. Mam bardzo dobre wrażenia z pierwszych jazd WR450F Rally w tym sezonie i jestem w stu procentach pewny swoich szans w najbliższej edycji”.

Riderzy Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube Hélder Rodrigues i Alessandro Botturi zdołali już wykorzystać możliwości WR450F Rally, zajmując miejsca na podium. Rajd Tunezji ukończyli na pierwszej i drugiej pozycji, a turecki Rajd TransAnatolii – na drugiej i trzeciej. Hélder Rodrigues sklasyfikowany został jako trzeci w Rajdzie Sardynii, a Alessandro Botturi wygrał Rajd Merzouga w Maroku.

Oficjalny start Rajdu Dakar jest zaplanowany na 2 stycznia 2016 roku w Buenos Aires.

Share.

About Author

Comments are closed.