Nowe motocyklowe mistrzostwa – MOTOCh

0

Slovakia Racing przedstawia nową serię mistrzostw: MOTOCh

 

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Słowacka agencja Slovakia Racing, który była przez trzy lata promotorem mistrzostw Alpe Adria, zdecydowała, po nieporozumieniach z komisją, o odstąpieniu ze swojej roli, a następnie obiecała wprowadznie nowej serii. Dziś udostępnili podstawowe informacje dotyczące właśnie tej serii, która nosi nazwę MOTOCh (czyt.: moto si; ejcz;).

 

Nowa międzynarodowa seria: MOTOCh – Motorcycle Championship

 

Seria MOTOCh będzie organizowana w dokładnie takim samym stylu i na takim samym poziomie, na jakim dotychczas pracowała słowacka agencja podczas organizacji poprzednich serii. Szeroki zakres medializacji, który w dalszym ciągu jest rozbudowywany, nagrodyPrize Money dla najlepszych zawodników, marketing, serwis w zapleczu, dbałość o zawodników, to główne zalety zawodów organizowanych przez słowacką agencję.

 

„Budując nową serię MOTOCh chcieliśmy stworzyć silne międzynarodowe mistrzostwa, poparte przez federację motocyklową, podobnie jak to jest w przypadku IDM (Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec),“ mówi dyrektor agencji Slovakia Racing, Peter Šurina. „W naszym przypadku seria MOTOCh bedzie prowadzona pod zaszczytem Motocyklowej Federacji Słowacji (SMF), czym zyska status Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. W tym momencie prowadzimy rozmowy oraz proponujemy współpracę wszystkim federacjom, z tym, że ich zawodnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w naszych zawodach oraz zbierania punktów w klasyfikacji krajowych mistrzostw. W przypadku pozytywnych wyników, będziemy informować, z którymi państwami udało nam się nawiązać współpracę, po czym oficjalnie wypiszemy krajowe mistrzostwa.“

 

Klasyfikacja i serie w ramach MOTOCh

 

W ramach serii MOTOCh będą organizowane:

– Międzynarodowe mistrzostwa MOTOCh

– Międzynarodowe mistrzostwa Słowacji

– Krajowe mistrzostwa Słowacji

– Krajowa klasyfikacja zwycięzców MOTOCh państw, które będą reprezentowane przez minimalnie trzech zawodników.

W tej chwili negocjujemy i oferujemy możliwość współpracy ze wszystkimi federacjami, z możliwością jeżdżenia w serii MOTOCh i zbierania punktów w oficjalnej klasyfikacji swojego kraju. W przypadku zainteresowania z drugiej strony, będziemy Was informować, z którymi państwami oficjalnie wypiszemy kolejne krajowe mistrzostwa.

W dalszym ciągu główną serią naszych imprez będzie seria IMRC Cup, której klasyfikacja nie ulega zmianie. Tj. Międzynarodowa klasyfikacja, Słowacki puchar (krajowy) oraz zwycięzcy krajowych serii, które będą reprezentowane przez minimalnie trzech zawodników.

 

Pesek-Mayer

 

Klasy mistrzostw MOTOCh

 

W ramach mistrzostw MOTOCh będą wypisane wszystkie klasy sportowe:

– Superstock 600

– Superstock 1000

– Supersport

– Superbike

– 125SP

– Moto3/125GP.

Tym samym planujemy wypisanie klasy Stock 300, na podstawie zainetresowania zawodników.

W ramach serii IMRC Cup będą wypisane klasy -600 i +600.

 

Licencje


Do wzięcia udziału w zawodach serii MOTOCh będą akceptowane licencje zawodników wszystkich państw, których federacje są zarejestrowane w FIM i FIM Europe. W przypadku IMRC Cup należy posiadać minimalnie krajową licencję z pozwoleniem na start w zawodach organizowanych poza granicami kraju narodowej federacji.

 

Wstępny kalendarz MOTOCh

 

Kalendarz będzie aktualizowany. Naszym celem jest organizacja sześciu zawodów, przy czym jest możliwe, że zostanie dodany jeszcze jeden tor.

28.-30.04.2017  Slovakia Ring (SVK)

19.-21.05.2017  Pannoniaring (HUN)

14.-16.07.2017  Most (CZE)

11.-13.08.2017  Hungaroring (HUN)

??.09.2017          TBA

06.-08.10.2017  Slovakia Ring (SVK)

 

Silny partner

 

W tej chwili prowadzimy rozmowy z partnerami nowej serii MOTOCh, przy czym wyjątkowo silną i znaną w kręgu sportów motocyklowych jest włoska marka opon Pirelli, dzięki której pragniemy podnieść poziom naszych zaowdów. Warunkiem punktacji do międzynarodowej klasyfikacji jest korzystanie z opon marki Pirelli. W przypadku mistrzostw czy krajowych serii, nie jest konieczne używanie opon ww marki.

Umowa jednomarkowa z Pirelli, która jest znana już ponad 10 lat z mistrzostw świata Superbike czy z serii IDM, kieruje do osiągnięcia pięciu celów:

– zapewnić zawodnikom wyścigowe opony dobrej jakości

– wniesienie równych szans wszystkim zawodnikom

– poszerzenie bazy marketingowej

– zabezpieczenie trwałych i wysokich usług oraz logistyki

– wniesienie jakościowych nagród zwycięzcom

 

Regulamin sportowy i techniczny

 

Regulaminy sportowy i techniczny serii MOTOCh bedą na rok 2017 takie same jak w poprzedniej serii. O jakichkolwiek zmianach będziemy Was informować.

 

Organizatorzy wierzą, że zainetersują nie tylko federacje ale także samych zawodników, którym starali się ułożyć kalendarz tak, aby nie musieli jeździć na zawody do odległych państw ale mieli je dosłowanie na wyciągnięcie ręki.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=tGbfoOPEcsc

Share.

About Author

Comments are closed.