Nowości Piaggio 2020 zaprezentowane na EICMA

0

Marka Piaggio na wystawie EICMA zaprezentowała zupełnie nowy model Medley oraz przedstawiła odświeżoną gamę skuterów z serii Beverly.

Na siedemdziesiątej siódmej edycji międzynarodowej wystawy motocyklowej EICMA w Mediolanie nie zabrakło skuterów marki Piaggio. Nowości podziwiać można było na maxi-stanowisku Grupy Piaggio o łącznej powierzchni 1800 m².

Piaggio Medley

Medley łączy w sobie zwrotność pojazdu miejskiego, wraz z dynamiką modeli o dużych kołach, a także komfort i ładowność dużych skuterów GT. Perfekcyjny przepis na uniwersalną mobilność zaprezentowany został na wystawie EICMA 2019 w gruntownie odmienionej formie – teraz Medley jest jeszcze bardziej dynamiczny, dysponuje lepszymi osiągami oraz posiada więcej nowoczesnych technologii.

Nowy styl projektowania stawia nacisk na sportowy charakter. Zupełnie przekonstruowano przednią owiewkę. W jej środku prezentuje się nowy, pionowy grill o charakterystycznej strukturze plastra miodu 3D, będący nowoczesną interpretacją „klasycznego krawatu”. Odmieniony został także kształt kierownicy, gdzie mieści się nowy reflektor LED oraz zupełnie nowe, cyfrowe zegary LCD.

Debiutujący w skuterze Medley silnik jest najnowszym rozwinięciem platformy silnikowej i-get. Występuje w pojemnościach 125 oraz 150 cm3: oba chłodzone są cieczą, posiadają 4 zawory i elektroniczny wtrysk oraz dostarczają odpowiednio 11 lub 12,1 kW mocy. Tym sposobem nowe silniki zajmują miejsce najmocniejszych jednostek w swoich kategoriach.

Nowy model standardowo wyposażony został w ulepszoną funkcję „Start & Stop” oraz w dwukanałowy układ ABS. Piaggio Medley posiada dodatki, które zazwyczaj zarezerwowane są dla skuterów wyższej klasy – po raz pierwszy w skuterze kategorii średniej o dużych kołach, pojawia się łączność ze smartfonem. Dzięki systemowi Piaggio MIA można podłączyć smartfon poprzez Bluetooth, aby zarządzać połączeniami, komendami głosowymi oraz sterowaniem muzyki. Wszystko z poziomu sterowania na kierownicy.

Na rynek trafiają dwie wersje: Madley oraz Madley S. Ta druga odmiana wyróżnia się sportowym wyglądem oraz posiada system Piaggio MIA w wyposażeniu standardowym.

Seria modeli Piaggio Beverly

Piaggio Beverly, lider w segmencie skuterów z dużymi kołami, przedstawił na wystawie EICMA nową serię modeli 2020, które dostępne są z silnikami 300 oraz 350 cm3. Ten drugi jest innowacyjną jednostką o rekordowych osiągach, która zaprezentowana została po raz pierwszy w 2011 roku w topowej serii SportTouring. Teraz silnik 350 cm3 dostępny będzie w całej rodzinie modeli Beverly, do której zaliczają się: Beverly, Beverly S oraz zupełnie nowy Beverly Tourer.

Klasyki miejskiej mobilności, które są bezpieczne, godne zaufania oraz szczodrze obdarowują osiągami, czyli Piaggio Beverly 300 i 350. Dostępne są w klasycznym i popularnym malowaniu pastelowo białym, a także w nowym matowym odcieniu Nero Meteora.

Piaggio Beverly 300 S oraz 350 S: najbardziej sportowe odmiany z gamy Beverly dostępne są w charakternych i dynamicznych, matowych odcieniach Blu Nettuno, Verde Laguna oraz Argento Cometa. W połączeniu z dodatkami w odcieniu matowej szarości, zapewniają świeży i agresywny styl.

Piaggio Beverly 350 Tourer, nowy model flagowy w gamie Beverly, w standardzie nadjeżdża z praktyczną, przyciemnioną szybą o sportowym charakterze oraz z kufrem o pojemności 36 litrów. Kufer nie tylko pomalowany jest w kolorze nadwozia, ale posiada także oparcie dla pasażera pasujące do barwy kanapy głównej. W wyposażeniu standardowym znajduje się system łączności Piaggio MIA, pozwalający za pomocą Bluetooth podłączyć smartfon do pojazdu. Beverly 350 Tourer dostępny jest w dedykowanym lakierze o pastelowym odcieniu Grigio Materia, wraz z czarnym obszyciem kanapy w podwójnej tonacji, z wykończeniem Argento Cometa. Styl dopełniają felgi pomalowane na czarno o wzorze diamentu oraz nowe czarne panele.

Źródło: Informacja prasowa za Inter Cars

Share.

About Author

Comments are closed.