Opona Dunlop RoadSmart IV najlepsza w teście „Motorrad”

0

Najnowsza opona Dunlop RoadSmart IV zwyciężyła w teście Motorrad. Wiodący niemiecki magazyn sprawdził zachowanie sześciu marek w segmencie opon sportowo-turystycznych, poddając je wnikliwym testom w 15 kategoriach.

Eksperci Motorrad przeprowadzili wszechstronne badanie opon na drodze i torze na motocyklu BMW R1250RT. Opona Dunlop RoadSmart IV, wprowadzona na rynek kilka tygodni temu, uzyskała najwyższą ocenę w 12 z 15 kategorii, w tym w teście sterowności na mokrej nawierzchni.

„W czasie deszczu opona zapewnia fenomenalne osiągi. Duża rezerwa przyczepności na mokrym asfalcie jest odczuwalna od pierwszego metra również na zakrętach. Daje to motocykliście niezwykle dużą pewność siebie“ – stwierdzili eksperci Motorrad w podsumowaniu osiągów opony RoadSmart IV.

Testerzy byli równie entuzjastycznie nastawieni do osiągów produktu Dunlop na drogach krajowych: „Opona ta wyróżnia się doskonałą stabilnością na prostej drodze, a sprzężenie zwrotne również jest na bardzo wysokim poziomie“. Do testu wykorzystano oponę RoadSmart IV w wersji GT, której konstrukcja okazała się idealnie dopasowana do BMW: „Dunlop przekonuje również bardzo stabilną wersją GT, wykazującą się imponującą precyzją prowadzenia. W sumie urzeka doskonałymi, zrównoważonymi osiągami na mokrej i suchej nawierzchni.

Jean-Luc Faure, Motorcycle Road and Race Product Development Manager w Dunlop Europe, powiedział: „Ten wynik RoadSmart IV podkreśla nasz cel, jakim jest zapewnienie idealnej równowagi pomiędzy znakomitymi osiągami na suchej nawierzchni a wyjątkową przyczepnością na mokrej, neutralnym i stabilnym prowadzeniem oraz utrzymaniem niezmiennych osiągów nawet po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów“.

Share.

About Author

Comments are closed.