Sky Fighters Cup – relacja

0

Sky Fighters Cup (trailer) – VIDEO relacja z pierwszej rundy zawodów Sky Fighters FMX, które odbyły się Barcinie. Trailer to zapowiedź „Sky Fighters this is freestyle” VIDEO pokazującego kulisy FMX w Polsce, które ukaże się w całości na antenie Extreeme Sports Channel Polska więcej

Sky Fighters CUP to jak na razie jedyne w Polsce zawody FMX. Wyjątkowa formuła zawodów sprawia, że prawie każdy, kto kiedykolwiek skakał bezpiecznie z rampy może spróbować swoich sił w walce o Sky Fighters CUP. Jest to inicjatywa, która wyszła wprost od zawodników. Jak widać PZM nie pali się do rozpowszechnienia Freestyle motocross w Polsce, więc sprawy trzeba było wziąć we własne ręce “wasze ręce”. Impreza, która odbyła się pod koniec maja w Barcinie była pierwszą z serii zawodów Sky Fighters.

Ideą zawodów była pomoc zawodnikom w stawianiu pierwszych kroków na rampie, aby uniknąć kontuzji i uczyć się bazując na doświadczeniu lepszych zawodników.
Podczas zawodów amatorzy mieli do dyspozycji 2 rampy, które każdy mógł odstawić sobie na dowolną odległość tak, aby bezpiecznie wykonywać skoki. Sędziowie oceniali: długość skoku, styl oraz trudność wykonywanych ewolucji. Po zaciętej walce na podium stanęli:
Wyniki Sky Fighters Amator CUP o puchar Burmistrza Barcina:
1. Damian Chyła (48 punkty)
2. Damian Sulej (43 punkty)
3. Paweł Drab (37 punkty)

Poza zawodami FMX barcińska publiczność mogła oglądać wyścigi Pitbike MRF. Były one nie mniej emocjonujące od FMX (freestyle motocross). Luźna atmosfera i dobra zabawa podczas jazdy na Pitbik-ach sprawiła, że podczas wyścigów nie zabrakło mijanek jak i ostrych upadków. Małe rozmiary oraz prędkość mniejsza niż w prawdziwych wyścigach sprawiły, że zawodnicy wyszli z nich bez szwanku.
Wyniki Pitbike MRF CUP:
1. Paweł Szulc
2. Michał Kuczyński
3. Mateusz Antczak

Zawody FMX, wyścigi Pitbike to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowane były przez Sky Fighters.
W przerwach między zawodami można było zawiesić oko oglądając hostessy myjące motocykle oraz obejrzeć pokaz zawodników Sky Fighters w składzie: Patryk Siekaj (QFMX), Tobias Finck (FMX) i Artur Puzio (FMX). Podczas pokazu jak zwykle nie zabrakło dociągniętych ewolucji takich jak „dead body” w wykonaniu Patryka Siekaja jak i kombinacji backflipów w wykonaniu Artura Puzio.

Do pokazu swoje 3 grosze dorzucili również amatorzy prezentujący swoje najlepsze ewolucji.
Zapraszamy do oglądania VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=1AxxvSO9d8I

Sky Fighters to grupa utalentowanych, młodych ludzi z pasją, która postanowiła rozpowszechniać sporty ekstremalne. To najlepsi w Polsce i Europie zawodnicy FMX, MTB, Freestyle na Quadach, kaskaderzy oraz początkujący zawodnicy Amatorzy. Od Września będziecie można oglądać ich na antenie TVN, jako uczestników programu „Mam Talent” oraz Extreme Sports Channel Polska.
Poza zawodami i pokazami ekipa Sky Fighters stara się również rozpowszechnić FMX i MX (motocross) wśród dzieci i młodzieży. Już 4 Sierpnia 2014 rozpocznie się już 3 edycja Sky Fighters FMX, MX camp, czyli wakacji z motocyklem. Tygodniowy camp odbędzie się w nadmorskich Sobieńczycach (park sportów extremalnych Spead Star) gmina Krokowa. Punktem kulminacyjnym Campu będzie 2 runda zawodów Sky Fighters CUP, która odbędzie się w przed ostatni dzień campu.
Zawodnicy będą mieli okazje potrenować z najlepszymi zawodnikami z Polski i Niemiec oraz powalczyć o Sky Fighters CUP. Dla zawodników skaczących z rampy przygotowaliśmy darmowe pole namiotowe oraz atrakcyjne nagrody.
Camp skierowany jest dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności MX, Super Enduro, FMX pod okiem najlepszych zawodników w kraju. Zostały już tylko 4 wolne miejsca.
Zapisów na Camp oraz Sky Fighters Cup można dokonywać przez formularz kontaktowy na www.puzioskyfighters.pl oraz mailowo puzioskyfighters@wp.pl

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć inicjatywę Sky Fighters lub zorganizować Sky Fighters CUP lub Pokaz Freestyle Motocross w swoim mieście prosimy o kontakt: puzioskyfighters@wp.pl lub korzystając z formularza kontaktowego na stronie www.puzioskyfighters.pl

(Aleksandra Gierszewska, info prasowe)

Share.

About Author

Comments are closed.