Slovakia Racing organizatorem Alpe Adria Road Racing Championship

0

W tym sezonie wyścigi motocyklowe Alpe Adria Racing Championship po raz pierwszy zorganizuje słowacka agencja Slovakia Racing, znana z organizacji motocyklowych wyścigów serii IMRC oraz FunCup! więcej

Doświadczenie z ubiegłych sezonów wyścigów motocyklowych pozwala twierdzić, że zapowiada się sezon pełen emocji!
(Przyp. red.)

Wielu z Was już się orientuje o czym piszemy, ale na pewno znajdą się też tacy, którzy nie znają tej prestiżowej serii.
W związku z tym należy Wam się pare słów wyjaśnienia.

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP

Alpe Adria Road Racing Championship (AARR) to alpejsko – jordańskie mistrzostwa szosowych wyścigów motocyklowych z regionalną klasyfikacją na Mistrzostwa Europy, które otwierają drzwi o Mistrzostw Świata MotoGP.

Alpe Adria Road Racing Championship to prestiżowa seria, organizowana po patronatem FIM Europe (Europejska Federacja Motocyklowa) w ramach krajów, które są częścią tych mistrzostw (Słowacja, Czechy, Węgry, Chorwacja, Włochy, Polska, Bułgaria, Słowenia, Rumunia, Szwajcaria oraz San Marino). Kalendarz mistrzostw AARR 2014 obejmuje wyścigi w następujących państwach: Słowacja, Czechy, Węgry, Chorwacja, Włochy oraz Polska.
Alpe Adria Road Racing Championship 2014 obejmuje siedem pojedyńczych imprez, podczas których zawodnicy wezmą udział w dwunastu wyścigach.

Do końcowej oceny będzie zaliczonych jedynie jedenaście wyścigów. Jedną ze zmian, których musieliśmy dokonać w ramach serii AARR w sezonie 2014 jest połączenie grup 600 Stock z Supersport oraz Stock 1000 z Superbike.

INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP

Nasuwa się pytanie w jaki sposób agencja może się przygotować do organizowania tak prestiżowych imprez? Oczywiście musi mieć już konkretne osiagnięcia na swoim koncie. Agencja Slovakia Racing zdobyła doświadczenie przy organizowaniu mistrzostw International Motorcycle Race Cup (IMRC).

International Motorcycle Race Cup to prestiżowa seria organizowana pod patronatem Słowackiej Federacji Motocyklowej (SMF). Są to Mistrzostwa Europy Środkowej, w ramach których zawodnicy walczą o słowacki, węgierski, polski lub czeski puchar. Zawody te rozpoczęliśmy w 2012 roku i od tej pory cieszą się ogromnym uznaniem tak wśród zawodników jak i wśrod publiczności.
Poszczególni zawodnicy IMRC mają możliwość awansować do Alpe Adria Road Racing Championship, a następnie mogą dostać się na mistrzostwa o wyższym standardzie czy to europejsie czy światowe. IMRC oraz Alpe Adria Road Racing Championship są punktem wyjściowym dla zawodników, którzy pragną osiągnąć coś więcej i chcą wziąć udział w ME oraz MŚ szosowych wyścigów motocyklowych.

IMRC w sezonie 2014 będzie się składać z sześciu serii. Każde zawody będą organizowane jako dwudniowe, przy czym cztery z nich będą trzydniowe organizowane wspólnie z serią Alpe Adria Road Racing Championship.

FUN CUP

Mamy nadzieję, że wystarczająco wyjaśniliśmy czym są serie wyścigów Alpe Adria Road Racing Championship oraz International Motorcycle Race Cup, może jednak ciągle znajdzie się ktoś kto zastanawia się jak agencja Slovakia Racing wpadła na pomysł organizowania tak prestiżowych wyścigów. Odpowiedź jest prosta – na początku był Fun Cup.

Fun Cup to seria szosowych wyścigów motocyklowych przeznaczona przede wszystkim dla zawodników – amatorów. Oczywiście udział w nich mogą brać również profesjonaliści. Fun Cup jest organizowany przez agencję Slovakia Racing i odbywa się na słowackim torze wyścigowym Slovakia Ring od roku 2011. Seria ta jest idealna dla zawodników, którzy chcą nabrać pewności siebie, którzy chcą nauczyć się jeszcze lepiej jeździć na torze. Oferujemy najlepszą jakość jazdy oraz zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę. Fun Cup daje możliwość wyjeżdzenia się i wyprubowania na własnej skórze jak smakują wyścigi oraz zwycięstwo nawet dla amatorskich zawodników.

SLOVAKIA RACING

Jako agencja Slovakia Racing staramy się utrzymać wysoki poziom pomimo nieciekawej sytuacji finansowej w strefie sportów motocyklowych na Słowacji, która utrzymuje się juz długie lata. Nasi zawodnicy co roku osiągają bardzo dobre wyniki w zawodach odbywających się na terenie Europy, tak na dwóch jak i czterech kołach. Również w sferze organizacji jesteśmy na dobrym poziomie, o czym świadczy duża ilość organizowanych przez nas imprez. Dobrym potwierdzeniem tego jest, że to właśnie agencja Slovakia Racing dostała pozwolenie na organizowanie Alpe Adria Road Racing Championship.

Slovakia Racing to agencja, która od początku swojej działalności, czyli od roku 2010, zajmuje się organizacją amatorskich oraz licencjonowanych wyścigów na torze. Przez te wszystkie lata udało nam się zbudować porządną grupę zawodników, złożoną z amatorów jak i zawodników profesjonalnych ze środkowej Europy.
Od 2011 roku SR organizuje serię wyścigów przeznaczoną dla amatorów pod nazwą Fun Cup, które odbywają się na torze Slovakia Ring. Od roku 2012 agencja Slovakia Racing organizuje jako jedyna agencja na Słowacji serię wyścigów Slowackiego Pucharu CPM oraz od roku 2013 serię mistrzostw republiki, odbywającej sie pod nazwą Intenational Motorcycle Race Cup. Od roku 2014 na podstawie pozwolenia FIM Europe agencja Slovakia Racing będzie organizować oprócz ww. również mistrzostwa Alpe Adria Road Racing Championship.

Miro Majláth

Share.

About Author

Comments are closed.