Sugomi – sztuka ruchu w motocyklach Kawasaki

0

Od wprowadzenia w 2014 roku Kawasaki Z1000, koncepcja Sugomi została osadzona przez firmę we wszystkich najnowszych motocyklach z serii Z.

Czym jest Sugomi? Istnieje kilka terminów, które definiują to słowo, ale według projektantów Kawasaki, Sugomi jest ucieleśnieniem lub duchem drapieżnika na polowaniu, zajmującym pozycję przykucniętą ze wzrokiem utkwionym w ofierze, który jest gotów błyskawicznie zaatakować. Znaczy to tyle, że wygląd przedmiotu (w tym przypadku motocykla) ma oddawać intensywną energię, która jest odczuwana przez widza. Przedmioty zaprojektowane zgodnie z ideą Sugomi pozostawiają niezapomniane wrażenie swoim wyglądem i wykonaniem, które wzbudza szacunek.

Od wprowadzenia Kawasaki Z1000 w 2014 roku, firma wprowadziła zupełnie nową koncepcję projektowania motocykli. W tym czasie pojawił się slogan „Call of the wild” (co można interpretować jako zew natury), gdyż firma wybrała najdzikszą koncepcję projektowania o nazwie Sugomi.

Intensywne skupienie, “przyczajona” pozycja i gotowe do uderzenia “mięśnie” sprawiają, że sama aura wysyła wystarczająco intensywną energię aby „rozjechać” wszystkich i wszystko na swojej drodze. Taki zamysł przyświecał podczas projektowania modelu Z1000.

Najnowszy model Kawasaki Z900 z 2017 r. charakteryzuje się intensywny skupieniem, niską (“przyczajoną”) pozycją i doskonałymi osiągami oraz dynamicznymi właściwościami jezdnymi.

Najbardziej uderzającą cechą nowego Z900, który uosabia tożsamość Sugomi, jest jego intensywny blask i spojrzenie z jego oszałamiających reflektorów na muskularną sylwetkę. Nawet podczas postoju, przy wyłączonym silniku i światłach Z900 wydaje się groźny i intensywny. Jazda takim motocyklem z pewnością sprawi, że duch Sugomi przejdzie z motocykla na kierowcę, który zwany jest jeźdźcem.

Źródło: BikesRepublic

Share.

About Author

Comments are closed.