Suzuki GRANDys duo dominuje w Alpe Adria Championship

0

Zespół Suzuki GRANDys duo zdominował tegoroczne rozgrywki Alpe Adria Championship, najbardziej prestiżowej serii wyścigowej w Europie Środkowej. więcej

Po kilku latach dominacji w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski zespół Suzuki GRANDys duo w sezonie 2013 skoncentrował się na występach międzynarodowych i zdobyciu tytułów AA Superstock 600 oraz AA Superbike. W sezonie 2013 barw zespołu Suzuki GRANDys duo bronili Daniel Bukowski w Superstock 600 oraz Andy Meklau i Marko Jerman w Superbike. Zawodnicy Suzuki od początku sezonu byli uznawani za faworytów mistrzostw i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Dominację zespołu Suzuki GRANDys duo najlepiej było widać w najbardziej prestiżowej klasie Superbike.

Andy Meklau i Marko Jerman dosiadający Suzuki GSX-R 1000 wygrali w sumie dziewięć z jedenastu wyścigów sezonu. Ostatecznie Andy zakończył sezon na pierwszym, a Marko trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Pozycja Marko oraz ilość zwycięstw z pewnością byłaby lepsza gdyby nie kontuzja obojczyka odniesiona podczas rundy w Poznaniu.

– „Bardzo się cieszę z kolejnego tytułu razem z zespołem Suzuki GRANDys duo. To był bardzo dobry sezon, i mimo, że nie startowałem we wszystkich wyścigach osiągnęliśmy zamierzony wynik. Dziękuję bardzo zespołowi oraz Suzuki, które kolejny rok z rzędu udostępniło mi wspaniały motocykl.” – mówi Andy Meklau, Mistrz Alpe Adria Superbike 2013.
Perfekcyjny sezon w klasie Superstock 600 pojechał też Daniel Bukowski, który wygrał trzy z dziesięciu wyścigów, w których startował. Dodatkowo Daniel na swoim Suzuki GSX-R 600 czterokrotnie stawał na niższych stopniach podium. Równa jazda w czołówce od początku roku zapewniła Danielowi tytuł na jeden wyścig przed końcem sezonu. Oczywiście jak przystało na Mistrza, zawodnik Suzuki GRANDys duo przypieczętował tytuł zwycięstwem na Slovakiaring.

– „To był bardzo dobry sezon w naszym wykonaniu, w 100% wykonaliśmy założony program i przed ostatnim wyścigiem zdobyliśmy tytuł. Cieszę się, że po mistrzostwie Polski w 2011 roku teraz zdobyłem kolejny ważny tytuł dla Suzuki. Dziękuję mojej rodzinie oraz zespołowi Suzuki GRANDys duo za wsparcie.” – podsumowuje Daniel Bukowski, Mistrz Alpe Adria Superstock 600 w 2013 r.

Dodatkowo zawodnicy Suzuki GRANDys duo zdobyli krajowe tytuły w Austrii i na Słowenii.

Wyniki Alpe Adria 2013:

Superstock 600:
1 Daniel Bukowski POL Suzuki 167 pkt.
2 Adrian Gyutai HUN Honda 140
3 Jiri Klejch CZE Kawasaki 98
4 Luca Tommasini ITA Triumph 94
5 Luka Decko SLO Yamaha 78

Superbike:
1 Andy Meklau AUT Suzuki 215 pkt.
2 Jan Halbich CZE Kawasaki 181
3 Marko Jerman SLO Suzuki 154
4 Irek Sikora POL BMW 137
5 Berto Camlek SLO Yamaha 123

O Alpe Adria Championship:
Organizacja Alpe Adria powstała w 1981 roku. Zrzesza federacje krajów przylegających do Adriatyku i Alp oraz Europy Środkowej, dzięki czemu ma statut nieoficjalnych mistrzostw Europy Środkowej. Alpe Adria to też seria dająca kwalifikację do wielkiego finału mistrzostw Europy w Albacete. Tegoroczny sezon składał się z 11 wyścigów na torach w sześciu krajach (Włochy, Węgry, Chorwacja, Czechy, Polska i Słowacja). Od 2011 roku najbardziej prestiżowa klasa Superbike jest zdominowana przez zawodników Suzuki GRANDys duo. W latach 2011 i 2013 wygrywał Andy Meklau, a w 2012 Marko Jerman.

Źródło: Informacje prasowe.

Share.

About Author

Comments are closed.