Targi EICMA 2017 – stolica mody przyjmuje szybkie motocykle i piękne dziewczyny

0

Mediolan – na co dzień stolica mody, w dniach 9-11 listopada zmienił się w stolicę motocykli. Najmocniejsze marki, premiery, prototypy i do tego dziewczyny które podkręcają atmosferę.

Na targach mieliśmy okazję oglądać spektakularne premiery jak i ciekawe rozwiązania techniczne. Producenci starali się jak najlepiej pokazać nowoczesność modeli przy zachowaniu szacunku do własnej historii.

Kawasaki Ninja H2 SX

Kawasaki jak zwykle mocnym uderzeniem pokazało się na targach, jest to sportowo-turystyczna wersja, dostępna jest w dwóch kolorach, czarno-szarym oraz czarno-zielonym, czterocylindrowy, doładowany silnik rzędowy o pojemności 998 cm3 i osiąga moc 201 KM. Wersja H2 SX SE będzie rozszerzona  w quickshifter, asystenta startu, reflektory LED doświetlające zakręty i kolorowy wyświetlacz TFT, jest to pierwsze takie zastosowanie w motocyklu Marki Kawasaki.

Ducati Panigale V4

Jest to drugie zastosowanie V4 w motocyklach tej marki. Pojemność silnika to 1109 cm3 waży zaledwie 175 kg przy tym ma moc  214 KM. Będzie sprzedawany w 3 wersjach Panigale V4, Panigale V4 S i Panigale V4 Speciale. Ma szereg różnych udogodnień elektronicznych m.in. quickshifter, kolorowy wyświetlacz 5-calowy TFT, trójpoziomowy ABS Bosch działający w zakrętach, z czujnikiem pochylenia. Cena w zależności od wersji wahać się będzie od 92 do 167 tyś. zł w zależności od wersji

Yamaha Tenere 700

Duża nadzieja przed targami okazała się dużym rozczarowaniem, ponieważ motocykl będzie testowany jeszcze przez rok. Producent chce go przetestować w różnych bardzo skrajnych warunkach. Jednak nie można mu odmówić drapieżności i surowości, wzorowanej na sprzętach startujących w rajdzie Dakar.

BMW K1600 Grand America

BMW poszerza swoją ofertę o nowy model baggera w segmencie luksusowych motocykli turystycznych. Zapewnia duży komfort jazdy zarówno jednej jak i dwóm osobom, idealny na długie wyprawy. Pod względem konstrukcyjnym motocykl stanowi kontynuację rozwiązań zastosowanych w modelu BMW K 1600 B. Sześciocylindrowy silnik rzędowy o bezkompromisowych osiągach zachęca do wyruszenia w długą podróż w amerykańskim stylu.

Targi EICIMA w tym roku nas nie zwiodły, czekamy teraz na testy i recenzje tych jednośladów.

Share.

About Author

Comments are closed.