Telegraficzne podsumowanie 2017 roku

0

2017 rok obfitował w przeróżne wydarzenia sportowe, liczne pokazy, debiuty, wzloty i upadki, podsumujmy to wszystko.

MotoGP 2017

Drugi raz z rzędy i czwarty raz w swojej karierze wygrał Marc Márquez, zdobył on 298 punktów, czyli tyle samo co w zeszłym roku. Sześć zwycięstw, cztery razy drugi i dwa razy trzeci w osiemnastu wyścigach, z tym dorobkiem Márquez zamyka mistrzowski sezon sezon .

Dakar 2017

Zwycięzcą w tym roku został Sam Sunderland, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w trzecim podejściu do tego rajdu, drugie miejsce zajął Matthias Walkner, podium zamyka Hiszpan Gerard Farres Guell. Dużym zaskoczeniem było 8 miejsce debiutanta Franco Caimiego. Nasz reprezentant Paweł Stasiaczek zajął 81 miejsce

Gala Sportu Motocyklowego 2017

W tym roku Polski Związek Motorowy zorganizował galę w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Przy pełnej sali zostały rozdane statuetki w postaci gwiazd oraz szarf. Galę prowadziło dwóch dziennikarzy na codzień zajmujących się sportami motocyklowymi, Sławek Szymczak z Eurosportu oraz Grzegorz Jędrzejewski z Polsatu. Dużo powodów do zadowolenia miał zespół Automobilklub “Głogów”, którego aż trzech motocyklistów Paweł Szturomski, Damian Azmin, Grzegorz Jankowiak i jedna motocyklistka Karolina Jankowiak. Wyróżnienie także otrzymał Dawid Słaby ( SM BRY-TECH Racing).

Wyścigi “małych klas”

Nie zapominajmy także o naszych mniejszych motocyklach, gdzie zanotowano stuprocentowy wzrost frekwencji zawodników. Klasę Superstock300 wygrał Daniel Blin, który ma dopiero 16 lat. W klasie Moto3 Open o zaledwie 1 punkt wygrał Kamil Barcik, który wyprzedził Łukasza Wieczorka. Zwycięzcą klasy 125 Open został Marek Tomaszewsk, który wygrał trofeum bez wygrania żadnego wyścigu.

Share.

About Author

Comments are closed.