Yamaha Majesty powraca!

0

Majesty od lat było i jest nadal nazwą ważnej linii skuterów Yamahy, obejmując przeszło 150 tys. sprzedanych egzemplarzy. Przez lata Majesty stała się synonimem wygody, a w 2014 roku nowy Majesty S jest, jak deklaruje producent, gotowy dodać do tej reputacji dodatkowy element zabawy. więcej

Nowy skuter Majesty S
Uzupełniając segment miejskich skuterów, Yamaha wprowadza nowy skuter Majesty S, kompaktowy i przystępny pojazd o pojemności 125 cm3, który łączy praktyczność z łatwością użytkowania. Skierowany do mieszkańców miast, którzy poszukują oszczędnego, a jednocześnie wygodnego, stylowego i niezawodnego środka transportu, nowy Majesty S oferuje świadomemu kosztów klientowi szansę posiadania skutera w przystępnej cenie. Żywiołowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 125 cm3 oraz zwinne podwozie sprawiają, że miejskie i podmiejskie przejazdy stają się łatwe – za sprawą słynnych dynamicznych osiągów Yamahy. Dlatego Majesty wnosi dodatkową jakość do kategorii skuterów o pojemności 125 cm3.

Właściwości konstrukcyjne Majesty S
Wygodny i kompaktowy
Ekipa konstrukcyjna Yamahy zwróciła szczególną uwagę na ergonomię nowego Majesty S. W efekcie udało się im stworzyć kompaktowy i zwinny skuter o pojemności 125 cm3, który zapewnia wysoki poziom komfortu.

Jednymi z głównych aspektów, które z pewnością zostaną docenione przez użytkowników, są obszerna, płaska przestrzeń na nogi i stopniowana, dwuosobowa kanapa, które nie tylko umożliwiają naturalną i swobodną pozycję jazdy, lecz także pozwalają na łatwy dostęp stóp do podłoża, sprawiając, że Majesty S doskonale nadaje się do typowej, miejskiej jazdy typu „stop-start”. Automatyczne otwieranie kanapy zapewnia szybki dostęp do schowka, a rozkładane podnóżki, miękkie, stopniowane siedzisko i ergonomiczne uchwyty dbają o wygodę pasażera.

Obszerna przestrzeń bagażowa
Liczne, obszerne schowki podkreślają praktyczne zalety modelu Majesty S. Pod stopniowaną, dwuosobową kanapą znajduje się miejsce na jeden pełnowymiarowy kask plus kilka mniejszych przedmiotów. W mniejszym schowku przed kierowcą zmieści się półlitrowa butelka. Z przodu znajduje się też wygodny haczyk, do przewożenia niewielkich toreb, a osobom, które chcą wozić większy bagaż, Yamaha oferuje do Majesty S kufer centralny.

Światła LED i nowoczesne oprzyrządowanie
Majesty S jest wyposażony w LED-owe światła pozycyjne, nadające skuterowi elegancki wygląd, który doskonale współgra z jego żywiołowym charakterem. Inspirowane naszą rodziną skuterów Yamaha MAX, nowe światło tylne podkreśla dynamizm Majesty S. Całość dopełnia kompletne oprzyrządowanie z trzema wskaźnikami, obejmującymi czytelny, analogowy obrotomierz, licznik przebytej drogi i cyfrowy prędkościomierz.

Główne właściwości
• Stylowy, funkcjonalny i przystępny cenowo nowy skuter o pojemności 125 cm3
• Nowe, kompaktowe, praktyczne i dynamiczne nadwozie
• Naturalna, ergonomiczna pozycja jazdy
• Obszerna i płaska podłoga
• Łatwy dostęp stóp do podłoża
• LED-owe światło pozycyjne i LED-owe światło tylne
• Stylowy panel oprzyrządowania
• Schowek pod kanapą zdolny pomieścić jeden pełnowymiarowy kask plus kilka mniejszych przedmiotów.
• Przedni schowek i wygodny haczyk

Specyfikacja techniczna Majesty S
Dynamiczny, 4-suwowy silnik chłodzony cieczą, o pojemności 125 cm3
Majesty S jest napędzany udoskonaloną wersją sprawdzonego, 4-suwowego, 4-zaworowego silnika SOHC, chłodzonego cieczą, który oryginalnie został opracowany do modelu Xenter. Ta jednostka napędowa jest zdolna dostarczać duże przyspieszenie ze startu zatrzymanego i pozwala na szybkie poruszanie się po zatłoczonych ulicach.
Bardzo wydajny system wtrysku paliwa sprawia, że Majesty S jest najbardziej ekonomicznym środkiem transportu miejskiego, zaś pojedynczy wałek wyrównoważający w silniku oraz niewymagająca częstej konserwacji przekładnia CVT zapewniają płynną i swobodną jazdę.

Tylne zawieszenie typu Monoshock
Majesty S posiada nowy system tylnego zawieszenia typu Monoshock, który wykorzystuje pojedynczy, poziomy amortyzator oferujący stabilne i płynne trzymanie drogi. Takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu bardziej zcentralizowanej masy, zwiększając zwinność prowadzenia, podczas gdy jego stopniowy łącznik zapewnia komfortowe właściwości tylnego zawieszenia w różnych warunkach jazdy.

Faliste tarcze o dużej średnicy
Nowy Majesty S jest wyposażony w liczne rozwiązania, zazwyczaj występujące w droższych modelach, podkreślające dobry stosunek jakości do ceny. Przednia tarcza hamulcowa 267 mm o obrysie falistym z zaciskiem dwutłoczkowym i duża, 245 mm, tylna tarcza o obrysie falistym zapewniają płynne i pełne kontroli hamowanie.

Lekkie, 13-calowe koła
Dopełnieniem atrakcyjnego wyglądu tego miejskiego skutera o wysokiej jakości są 13-calowe, 5-ramienne koła ze stopów lekkich, które pozwalają zachować niską masę nieresorowaną i zapewniają płynne właściwości zawieszenia oraz komfortową i pewną jazdę.

Główne właściwości techniczne
• Ekonomiczny, 4-suwowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 125 cm3 (8,8 kW @ 7500 obr/min)
• Poziomy tylny amortyzator o progresywnej charakterystyce
• Chłodnica zamontowana z boku
• 13-calowe przednie i tylne 5-ramienne koła ze stopu
• Duża przednia (267 mm) i tylna (245 mm) tarcza hamulcowa o obrysie falistym
• Dobra stabilność przy dużych prędkościach połączona z łatwością manewrowania w mieście

Warianty kolorystyczne
• SW (Silky White)
• MT1 (Mat Titan)
• SMX (Midnight Black)

Specyfikacja techniczna wszystkich modeli w gamie dostępna na stronie: www.yamaha-motor.pl.

(Źródło: materiały prasowe)

Share.

About Author

Comments are closed.