Zlot FH-DCE Super Rally® 2013 trwa! Po raz pierwszy w Polsce!

0

Wczoraj rozpoczął się zlot Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013. Na Stadion Olimpijski we Wrocławiu zjechało już tysiące miłośników kultowych motocykli z całej Europy. Do poniedziałku czeka na nich wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Mieszkańcy Wrocławia zobaczą kolumnę imponujących i pięknych maszyn już jutro podczas uroczystej parady na ulicach miasta. więcej

Uczestnicy m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Włoch, Austrii, Francji, Hiszpanii, Skandynawii, Holandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Estonii, Japonii i wielu innych krajów rozbili już swoje namioty na gigantycznym polu campingowym. Do ich dyspozycji zostały również oddane strefy gastronomiczne, handlowe i rozrywki. Powstało tętniące życiem motocyklowe miasteczko, którego mieszkańcy oddają się motocyklowej pasji, podziwiają unikatowe modele motocykli i spotykają przyjaciół.

Każdy harleyowiec dba o to, aby jego motocykl wyglądem oddawał charakter i osobowość właściciela. Dlatego je malujemy, ozdabiamy, wyposażamy w dodatkowe akcesoria i emblematy – choć są tu tysiące maszyn, nie znajdziemy dwóch takich samych – opowiada Łukasz Zalicki, członek zarządu Harley-Davidson Club Poland, organizator zlotu.

Jutro odbędzie się parada motocyklistów, w której udział wezmą uczestnicy zlotu. Mieszkańcy Wrocławia mają szansę zobaczyć wyjątkowe motocykle Harley-Davidson z całej Europy. Parada wystartuje o godz. 11.00 ze Stadionu Olimpijskiego i przejedzie ulicami Różyckiego, Mostem Szczytnickim, pl. Grunwaldzkim, pl. Społecznym, pl. Dominikańskim, K. Wielkiego, Nowy Świat, Mostem Uniwersyteckim, Drobnera, pl. Bema, Sienkiewicza i z powrotem pl. Grunwaldzkim
i ul. Różyckiego. Organizacja parady będzie wiązała się z tymczasowymi utrudnieniami w ruchu na wskazanej trasie.

Parada jest nieodłącznym elementem FH-DCE Super Rally®. Zloty są imprezą zamkniętą dla motocyklistów Harley-Davidson, Indian i Buell. Dzięki paradzie mieszkańcy miasta mogą zobaczyć te wyjątkowe motocykle w uroczystej oprawie – mówi Kuba Pyra, Prezydent Harley-Davidson Club Poland, organizator imprezy.

Zloty FH-DCE Super Rally® organizowane są od 40 lat przez Europejską Federację, zrzeszającą 80 klubów z większości krajów europejskich. Jest to jedna z niewielu organizacji entuzjastów motocyklowych, która może posługiwać się nazwą i logo Harley-Davidson Motor Company, USA. Tegorocznym organizatorem Super Rally® jest Harley-Davidson Club Poland, który powstał w 2007 roku. Dzięki aktywności jego członków FH-DCE Super Rally® wreszcie doczekaliśmy się polskiej edycji wydarzenia.

Więcej na www.superrally.pl

Share.

About Author

Comments are closed.