10 edycja VERVA Street Racing 2019 już za nami

0

Największa cykliczna impreza motoryzacyjna w Polsce zgromadziła w tym roku ponad 250 tysięcy fanów motoryzacji! Jubileuszowa 10 edycja VERVA Street Racing tym razem odbyła się w Gdyni i trwała 2 dni. Moc  i ryk silników na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Zawodnicy, maszyny i ogromne emocje!

Na gdyńskiej plaży nie zabrakło gwiazd i nazwisk słynnych w motoryzacyjnym świecie, takich jak gość specjalny wydarzenia – Robert Kubica z zespołu ROKiT Williams Racing, który zaprezentował swoje umiejętności w bolidzie na torze ulicznym (zobacz wywiad). 
fot. T. Mateusiak
Obok Roberta Kubicy zaprezentowali się między innymi Kuba Przygoński, motocykliści z Dakaru – Maciek Giemza i Adama Tomiczek (zobacz wideo), występujący na specjalnie stworzonym na plaży w Gdyni torze Dakar. Pokazy uświetnił także Stéphan Peterhansel – trzynastokrotny zwycięzca Rajdu Dakar, startujący zarówno w kategorii motocykli, jak i samochodów.
Świetny pokaz akrobacji motocyklowych FMX zaprezentowała ekipa Freestyle Family. Do tego dużą dawkę emocji zapewniły pokazy stuntu motocyklowego. Stunter 13 (Rafał Pasierbek) jak zawsze przygotował świetne show.
Można było również zobaczyć na torze ulicznym polską ekipę MOTO GP, Wójcik Racing Team, wyścigi na skuterach Vespa, czy PitBike lub zobaczyć żużel bez żużlu, czyli motocykle żużlowe na asfalcie.
fot. Wojciech Figurski
Działo się także na niebie. Ewolucje powietrze zaprezentowała Grupa Akrobacyjna Żelazny,  Artur Kielak i Wojtek Bógdał.
W strefa Pit Party zorganizowano wystawę pojazdów. Youngtimery, oldtimery, samochody rajdowe, wyścigowe, tuningowe, elektryczne, supercars, amerykańskie muscle cars oraz motocykle cieszyły oko wszystkich fanów motoryzacji. Wystawiono ponad 550 pojazdów!
Tegoroczna impreza, ze względu na wyjątkowe bogactwo atrakcji, zorganizowana została na terenie o powierzchni aż 40 hektarów. Przy trwającej 10 dni budowie infrastruktury pracowało blisko 500 osób. Podsumowując należy zaznaczyć, że Vervy nie da się porównać z niczym innym!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w VERVA Street Racing. Rekordowa frekwencja to dowód na to, że wybór Gdyni był strzałem w 10. Cieszy nas, że uczestnikom podobała się różnorodność motoryzacyjnych propozycji. Idea sportu, zwłaszcza motorowego, jest nam bardzo bliska, ale i uzasadniona biznesowo, dlatego angażujemy się w jego promocję – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN (zobacz wideo).

/Wielebny/
Share.

About Author

Comments are closed.