Charlotta MOTO FEST

0

Pierwsza edycja międzynarodowego zlotu motocyklowego połączonego z koncertami wielkich gwiazd już niebawem. Wyjątkowa okazja dla miłośników jednośladów do spotkania się w Dolinie Charlotty – enklawie podróżników. więcej

Celem zlotu jest stworzenie miejsca przyjaznego i sprzyjającego spotkaniom fanów motocyklowych, wymiana swojej wiedzy i doświadczeń oraz spędzenia czasu w „rodzinnej” atmosferze. Uczestnicy zaprezentują swoje motocykle podczas honorowego przejazdu ulicami Ustki – nadmorskiego kurortu znanego i docenianego wśród wczasowiczów. Spotkanie zostanie uwiecznione na pamiątkowej fotografii, która stanowić będzie preludium dobrej zabawy.
Zarówno uczestników zjazdu jak i gości czeka wiele atrakcji.

Oprócz pokazów motocykli zaplanowano wystawy pojazdów militarnych. Odwiedzą nas goście specjalni – podróżnicy, sportowcy – którzy opowiedzą o swoich niezwykłych pasjach i przygodach. Jednym z gości specjalnych naszego zlotu będzie Anna Jackowska – podróżnicza i autorka książek: „Kobieta na motocyklu”, „Samotnie przez Bałkany”. Podczas trwania imprezy książka z autografem i dedykacją trafi na licytację, z której zbiór środków przekazany zostanie na wybrany cel charytatywny.

W tym roku w Dolinie Charlotty powstanie tor dla motocykli enduro i quadów. Ryk silników i pokaz niezwykłych umiejętności będzie niewątpliwie towarzyszył przejazdom trialowym w wykonaniu Marcina Spirowskiego oraz zawodników Kadry Polski w tej dyscyplinie. Kolejna konkurencja, lecz nie mniejsze emocje będą towarzyszyły konkursowi równowagi na stojącym motocyklu trialowym. Występy przeprowadzane zostaną na motocyklach firmy SHERCO specjalizującej się w produkcji motocykli do trialu i enduro. Odbędą się również konkursy na: najdłuższą trasę pokonaną w celu dotarcia na zlot, najmłodszy i najstarszy uczestnik zlotu oraz najstarszy – oryginalny motocykl zlotu. Krótko mówiąc – odlot!
Niewątpliwie wszystkich pasjonatów jednośladów zainteresuje konkurs „Custom Bike”. Polega on na wybraniu spośród wielu motocykli nietypowych (ograniczonych jedynie wyobraźnią twórcy) takiego, który zachwyci i oczaruje jurorów. Przykładem laureatów jest polska grupa projektowa Game Over Cycles, która zdobyła III miejsce podczas Mistrzostw Polski Motocykli Customowych (Custom Festival 2013), tworząca motocykl Behemoth Bike. Zaprojektowany został specjalnie dla lidera grupy Behemoth – Adama „Nergala” Darskiego.
To nie koniec!

Uczestnicy zlotu będą mieli okazję przyczynić się do tworzenia nietuzinkowego postumentu – IRON HORSE’a, który powstanie w Dolinie Charlotty. Metalowa konstrukcja składać się będzie z wszelakich części motocyklowych przywiezionych przez uczestników zjazdu. Pierwszą podwalinę pod „metalowego konia” położy pan Mirosław Wawrowski. Nie będzie to jednak jedyna nietypowa figura zlotu. Przed jednym z koncertów dwie rywalizujące ze sobą drużyny wyrzeźbią w bryle lodu motocykle. Publiczność ma za zadanie dopingować „lodowe” ekipy, a następnie wybrać zwycięzcę. Końcowe dzieła, podświetlone światłami ledowymi, stanowić będą niezapomniany widok a zarazem wspaniałą okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Atrakcjami zlotu dla osób o mocnych nerwach będą skoki spadochronowe (w tandemie z możliwością zrobienia zdjęcia w locie), przeloty na paralotniach (również z możliwością uwiecznienia lotu na fotografii) oraz skoki na poduchę X-jump. Ta ostatnia atrakcja to wielka, dmuchana „poducha”, na którą skacze się ze specjalnego wysięgnika. Niesłychana zabawa i duża porcja adrenaliny gwarantowana. „To jak skok na bungee, tylko bez liny”, „Brak ograniczeń, pełna swoboda” – tak opisują ją osoby, które sprawdziły, na czym ta zabawa polega.
Koniec końców, a zarazem początek kolejnej odsłony dnia. Prawdziwa uczta muzyczna dla koneserów mocnego brzmienia. 30 maja w Amfiteatrze Doliny Charlotty rozpocznie się koncert polskiego zespołu „Overdrive” oraz legendarnej grupy „EUROPE”, której hitem jest „The Final Countown”. Koncert o charakterze glam metalowym, rockowym, hard rockowym stanowi doskonałe podsumowanie dnia ,a jednocześnie zapowiedź równie energetycznego dnia następnego. 31 maja na scenie pojawi się grupa „Dżem” i bożyszcze amerykańskich motocyklistów – „Molly Hatchet”.

PROGRAM IMREZY “Charlotta Moto Fest 2014” (29.05 – 31.05)

29.05.2014 czwartek
18.00 – otwarcie na małej scenie, przywitanie gości
19.00 – pierwszy koncert (łąka)
21.00 – drugi koncert (łąka)
23.00 – dyskoteka/ognisko
30.05.2014 piątek
8.00 – prezentacje pojazdów.
12.00 – 18.00 – jazdy testowe z osobami prowadzącymi grupy testowe (BMW, Harley Davidson).
12.00 – 18.00 – występ 3 kapel, wystawa pojazdów militarnych, skoki ze spadochronem,
13.00 – 18.00 – pokazy enduro-cross
14.00 – 18.00 – pokaz trialu (kadra polska), konkurencja – równowaga na motocyklu
15.00 – 16.00 – oficjalne otwarcie przez Mirosława Wawroskiego oraz budowa IRON HORSE’a
15-18.00– spotkanie z Anną Jackowską, promocja książki oraz licytacja – gościniec
20.00 – koncert grupy Overdrive – amfiteatr
22.00 – gwiazda wieczoru – grupa EUROPE – amfiteatr
31.05.2014 sobota
10.00 – Rozpoczęcie dnia wspólną fotografią z uczestnikami zlotu
10.30 – wyjazd na paradę do Ustki
12.00 – parada w Ustce, port – skoki spadochronowe na plażę zachodnią
14.00 – 18.00 – występ 2 zespołów, konkursy np. na najdłuższą trasę, najstarszy i najmłodszy uczestnik, poducha X-jump
18.30 – rzeźba z lodu – amfiteatr
20.00 – koncert grupy Dżem – amfiteatr
22.00 – gwiazda wieczoru – Molly Hatchet – amfiteatr

Bilety na koncerty: www.ticketpro.pl

Szczegółowe informacje/formularz zgłoszeniowy/noclegi: www.charlottamotofest.pl
oraz pod adresem: motofest2014@charlotta.pl
Telefon kontaktowy: (059) 847 43 49
Organizator: DOLINA CHARLOTTY www.dolinacharlotty.pl

(Informacja organizatora)

Share.

About Author

Comments are closed.